








Mluvit se zvířaty je romantická představa, které se často držíme od dětství až do dospělosti. Hodně lidí, kteří pracovali se zvířaty, často ostatním představují své verze “zvířecí řeči”, odkazujíc se přitom na svá pozorování chování zvířat a na to, že právě jejich způsob komunikace je ten správný a přirozený.
Čtěte více...Nejčastěji řešeným problémem “proč nemohu využít klikr trénink” bývá špatná zkušenost člověka, že kůň, kterému jsou podávány pamlsky, se může stát koněm obtěžujícím – šacuje, dobývá se do kapes a rukou, strká do lidí a jinak si je vynucuje… Jenže – je to skutečně vina pamlsků? Co udělat jinak?
Čtěte více...Všichni víme, že koně bývají například při hře s koňskými kamarády schopni používat složité chování, jako třeba letmé přeskoky a řadu dalších. Ale předvést to samé pod jezdcem v požadovaný okamžik, to už je něco docela jiného. Podobně se mnoho…
Čtěte více...Podstata této metodiky se dá shrnout jako učení úspěchem. Je to proces založený na tom, že každé chování má jistý důsledek. Ten rozhoduje o tom, zda se kůň bude pokoušet chování opakovat nebo ne.
Čtěte více...První díl seriálu Jak začít s klikr tréninkem u koní. Tento díl je zaměřený na úvod do pozitivního posilování, o co se jedná a jak souvisí s klikr tréninkem
Čtěte více...