RNDr. František Šusta (foto: Zbyněk Pecák pro BLESK)

Podrobný úvod do pozitivního posilování s RNDr. Františkem Šustou

Chcete lépe poznat tuto tréninkovou metodu, jak a proč funguje, jak ji používají trenéři v zoologických zahradách nebo při práci s divokými zvířaty? Nebo už pozitivní posilování znáte, ale chcete strávit opět zábavný den s Františkem a jeho úžasným povídáním, hrami a videi?

RNDr. František Šusta (foto: Zbyněk Pecák pro BLESK)

RNDr. František Šusta (foto: Zbyněk Pecák pro BLESK)

KDY?
sobota 24.10.2015, 9.30 – 18.00 (včetně pauzy na oběd)

KDE?
v prostorách výcvikového centra Psí školy Koira – Antošovická 376/90, Slezská Ostrava

KDO JE FRANTIŠEK ŠUSTA?

Od roku 2012 vede semináře i praktické lekce především pro majitele psů a koní se zájmem o trénink pozitivním posilováním. Tréninkem zvířat se zabývá i ve svém občanském zaměstnání jako „trenér zvířat“ v Zoo Praha (od roku 2008).

Je autorem desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků. Vytvořil dvě inovativní a uznané metodiky – index rovnováhy ve skupině a trojúhelník stresu. Je členem České a slovenské etologické společnosti a několika odborných organizací sdružujících trenéry zvířat – jako první Čech se stal členem Animal Behavior Management Alliance a International Marine Animal Trainers’ Association. V roce 2014 se jako držitel čtyř různých ocenění ABMA stal nositelem historicky největší sbírky cen udělovaných touto celosvětovou asociací profesionálních trenérů zvířat (Training Achievement Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých, Wellspring Award, 2011 – omezení stereotypního zlozvyku ledního medvěda, Travel Scholarship Award, 2011 – na téma tréninku divokých koňovitých a Best Poster Award, 2014 – nová metodika práce se stresem u zvířat).

CO BUDE NA PROGRAMU?

DOPOLEDNE:
Co je to trénink pozitivním posilováním a proč “ cvičíme za odměny“ ještě neznamená, že “ pozitivně posilujeme“. Pozitivní neznamená nutně správný a negativní neznamená špatný, vše je složitější. Objasnění mýtů při trénování zvířat a odkrytí logiky učení.

– Trénink jako rozhovor se zvířetem – z jakých „slov“ se skládá?
– Pomůcky a triky pro běžné úkoly. Co je vlastně target?
– Aplikace pozitivního posilování u různých druhů zvířat nápravy chování – příklady změny nechtěného chování přes trénink pozitivním posilováním
– Příklady ze světa – ČR, Evropa, Florida, Colorado, Californie (Moorpark College – „škola trenérů zvířat“)

ODPOLEDNE:
Pozitivní posilování, proč a kdy to funguje?

– hlubší fyziologická a psychologická podstata pozitivního i negativního posilování
– Triky pro udržení motivace
– Triky na shaping, praktický nácvik shapingu a dalších způsobů učení s počítačovou simulací (přehrání do vlastního notebooku s Windows 2000 + nejnovější verzí Adobe Flash Player)
– Nápravy a změny v chování – rozbory a praktické cvičení
– Práce se skupinou
– Vůdce versus dominátor – o současných pohledech na hierarchii ve světě zvířat a její roli v tréninkových metodách

JAK SE PŘIHLÁSIT?
Pomocí formuláře na stránkách www.koira.cz a uhrazením poplatku.
Omezený počet účastníků – max. 50!

ZA KOLIK?
800,- (SK 30EUR)