Gabrielle Harris – Přednáškový seminář pro koňáky 19.9.2015

Skvělý seminář s mezinárodně uznávanou lektorkou, první velký přednáškový seminář, spojující pozitivní a negativní posilování u koní, v ČR!

KDO je Gabby?

Gabrielle Harris

Gabrielle Harris na loňském semináři pro koňáky v Barochově

Gabby Harris pracuje jako trenérka mořských savců v Sea World v Jihoafrické republice a také jako lektorka natural horsemanshipu u Horse Gentlers International (firma zaškolující např. jihoafrickou jízdní policii). U nás je známá především jako autorka knihy „Touching animal souls“, ve které jde právě o zasazení toho, jak zvířata trénujeme, do kontextu vědy, filozofie a zvířecího vnímání. Mluví v ní o intuici, partnerství, o srozumitelnosti tréninku pro zvíře, o tom, jaká by měla být osobnost vůdce – toho, který motivuje, podněcuje, je srozumitelný, a rozhodně to není dominátor s fyzickou nadvládou. Jde tedy o vzájemné porozumění mezi různými druhy. „Pro mě osobně je Gabby učitelem, kterému vděčím za vhled pod povrch toho, co dělám a který mě naučil myslet.“ – říká o Gabby nám dobře známý RNDr. František Šusta.

Její výjimečnost je právě v detailní znalosti dvou, zdánlivě protichůdných, metod tréninku zvířat, pozitivního a negativního posilování. Umí ale obojí používat správně, a v jejím podání tak nedochází ke zneužití ani jednoho z principů, ba naopak, vše dává smysl z hlediska moderních tréninkových metod, vše se prolíná a doplňuje.

Jako uznávaná lektorka pracovala na řadě míst světa, významně se podílela i na současném představení lachtanů v Zoo Praha nebo oceněné metodice chovatelské práce u divokých koňovitých.

TÉMA SEMINÁŘE?

  • Trénink zvířat z pohledu operantního podmiňování – úvod do metodiky
  • Pozitivní/negativní posilování v tréninku koní – v hlubších souvislostech
  • Vůdce versus dominátor
  • Budování vztahu, důvěry a pravidel

KDY?

19.9.2015, 9.30 – cca 17.00 včetně obědové přestávky a několik kávopauz

KDE?

Velká hala psí školy Koira, Antošovická 376/90, Ostrava Koblov
GPS: 49.8821464, 18.2890728, MAPA

CO NABÍZÍME?

  • zajímavý, zábavný a živý přednáškový seminář od mezinárodně uznávané lektorky
  • kvalitní překlad – Mgr. Magdalena Bahník Šimečková
  • kvalitní multimediální techniku, vyvýšený prostor pro plátno
  • v ceně semináře malé občerstvení a nápoje po celou dobu trvání semináře
  • bezbariérový přístup
  • WC v budově

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Na stránkách pořádajícího – Koira.cz (odkaz na info o akci),  přihlašovací formulář je na konci stránky (úúúúúplně dole 😉 ).

Přihlášení je považováno za závazné a je rezervováno až po uhrazením poplatku! (proto kdo zaváhá, ten se nevejde… )